Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Stáva sa už tradíciou, že na mechenické hody, vinohradníci za pomoci ďalších našich občanov niečím prekvapia. Je to taká milá pozornosť pre tých, ktorí našu obec navštívia kvôli dobrej pramenitej vode aj pre tých, ktorí sa stretnú s rodinou po dlhej dobe, akurát tak na hodových oslavách. V minulých rokoch to boli slamené bábiky, alebo posledne rozprávkový domček zo slamy a kukuričného kôrovia, ktorý napodiv vydržal až doteraz a nie ako bábiky, ktoré nám niekto dvakrát zhodil. Po dlhých úvahách som sa rozhodol pre obrovské srdce i keď zaujímavých nápadov bolo viac. Srdce zo slamy, ako symbol lásky a vyjadrenia pracovitosti našich ľudí, ktorí dokážu zúročiť celoročnú namáhavú prácu o každodenný chlieb. Základ  - armatúru tvorili pozvárané oceľové prúty, opletené pletivom v tvare srdca. Túto konštrukciu po dva dni opletali, vinuli slamou šikovné ruky našich žien pod vedením najstaršej a duchom mladej p. J. Plutovej, až kým nenadobudlo konečnú podobu. V strede srdca bola umiestnená tabuľa s dvojjazyčným textom, ktorá vítala návštevníkov našej obce. Nezabudli sme ani na najmladších. Pre nich sme pripravili zo slamených balov podobu veselej hlavy zajaca. Pôvodne mali byť dvaja len sme nezohnali toľko slamených balov. Musím poďakovať všetkým za obetavú prácu a pomoc, hlavne p. J. Plutovej , ako aj M. Dobiášovej, G. Lisyovej, T. Fülöpovej st., V. Bickovej, T. Fülöpovej ml., M. Mentovej, B. Kiššovej M. Fülöpovej ako aj P. Fülöpovi, J. Tulipánovi, R. Lisému, M. Dobiášovi, D. Lisému, J. Plutovi a ďalším, ktorých som zabudol spomenúť.         

                                                                                                 

 

Predseda spolku vinohradníkov a
                                                                                                     Priateľov dobrého vína Podhorany-

Zoltán Fülöp